Jak szybko kupić bitcoiny?

Istnieje sporo możliwości zakupu bitcoinów, ale co jakiś czas zdarza się, że zgłasza się do mnie znajomy, chcąc się dowiedzieć jak najszybciej kupić bitcoin. Jeżeli zależy nam, aby otrzymać bitcoiny w krótkim czasie, ale jednocześnie zachowując pełne bezpieczeństwo transakcji, to z mojego doświadczenia wynika, że najlepszym wyborem jest giełda CEX.IO. Dlaczego właśnie CEX.IO? Dlatego, że można tam nabyć bitcoin za pomocą dowolnej karty płatniczej MasterCard lub Visa. Co więcej w ten sam sposób, w razie sprzedaży bitcoinów, można później wycofać swoje środki – również na kartę płatniczą. A prowizja za transakcje jest na jednym z najniższych poziomów (jeżeli nie najniższym) ze wszystkich znanych mi giełd – zaczyna się od 0.2% i maleje wraz z łącznym obrotem na koncie.

Bezpieczeństwo CEX.IO

Szybkość jest ważna, ale moim zdaniem podstawa to bezpieczeństwo. CEX.IO to sprawdzona, działająca od 2013 roku giełda, prowadzona przez firmę zarejestrowaną w UK, działającą zgodnie z angielskimi regulacjami. Giełda posiada certyfikat PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), który oznacza, że dane transakcyjne przetwarzane przez giełdę są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem restrykcyjnych standardów bezpieczeństwa. Firma jest zarejestrowana w ICO (ochrona danych osobowych) oraz amerykańskim urzędzie FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network Department of the Treasury) jako firma świadcząca usługi transferów pieniężnych.

Jedynym minusem jest to, że serwis cex.io nie posiada polskiej wersji językowej, więc dla osób nie posiadających choćby średniej znajomości angielskiego (ewentualnie włoskiego, hiszpańskiego lub portugalskiego) nie będzie to najlepszy wybór.

Jak kupić bitcoin na CEX.IO?

Giełda ta ma przejrzysty interfejs i jest łatwa w obsłudze. Po po wejściu na stronę, szybkiej rejestracji i potwierdzeniu adresu email można od razu się zalogować. Pierwszy ekran widoczny po zalogowaniu umożliwa właśnie kupowanie i sprzedaż bitcoinów (BTC).

Kupowanie bitcoinów na cex.io

Interfejs CEX.IO jest intuicyjny i prosty w obsłudze

Wystarczy wybrać walutę i w kwotę zakupu – do wyboru jest dolar (USD), euro (EUR), funt brytyjski (GBP). Jeżeli nie posiadasz konta walutowego, to nie problem – możesz kupić bitcoin za złotówki, bo twój bank automatycznie dokona przewalutowania. Najlepiej wtedy wybierz w CEX.IO walutę euro, bo zagraniczne transakcje kartowe w polskich bankach są standardowo rozliczanie właśnie w euro. Zatem kwota zostanie przez bank bezpośrednio z euro przeliczona na złotówki, bez podwójnego przewalutowania.

Wpłata pieniędzy na giełdę jest możliwa na trzy sposoby – tak jak wspomniałem na początku za pomocą karty płatniczej Visa lub MasterCard, za pomocą przelewu bankowego oraz za pomocą zewnętrznego serwisu CryptoCapital (nigdy z niego nie korzystałem).

W przypadku realizowanych za pomocą kart płatniczych drobnych wpłat i wypłat (do ok. 2 tys. złotych dziennie i ok. 8 tys. zł miesięcznie) nie jest wymagana żadna weryfikacja danych, możesz zatem kupić bitcoiny anonimowo.

Jeżeli zdecydujesz się przeprowadzić weryfikację to możesz to zrobić wypełniając formularz i załączając skan dowodu osobistego. Wówczas odblokowana zostanie możliwość wpłat i wypłat za pomocą przelewów bankowych, a łączny limit wpłat i wypłat zostanie zwiększony do 40 tysięcy złotych dziennie (z czego 12 tysięcy zł kartą) i 400 tysięcy złotych miesięcznie (z czego 120 tysięcy zł. kartą). Jest możliwość zupełnego zniesienia limitów, przy opcji weryfikacji Verified Plus.

Po zakupie bitcoinów można je oczywiście przetransferować na dowolny adres w systemie bitcoin. Przy wpłatach i wypłatach bitcoin nie ma ograniczeń i limitów, nawet na koncie bez weryfikacji. Aby przeprowadzić wypłatę bitcoin należy kliknąć opcję Finance w górnym menu, a następnie w sekcji “Crypto Balance” wybrać opcję “Withdrawal” znajdującą się w wierszu z naszym bilansem BTC.

Na CEX.IO można też kupić alternatywną kryptowalutę – ethereum (ETH), ale temu tematowi poświęcę wkrótce cały osobny artykuł.

0 komentarze… dodaj komentarz

Leave a Comment