Nikt nigdy nie stracił na kupnie bitcoinów…

… pod warunkiem, że po zakupie nie sprzedał ich taniej podczas którejś z korekt.

W chwili gdy piszę ten wpis cena bitcoinów bije właśnie kolejne rekordy ceny. Na cex.io widzę cenę 1460 dolarów, na Bitstampie 1463. Tytuł, który powyżej widać owszem jest nieco udramatyzowany, w stylu typowo portalowym, ale jest to prawda. W całej historii tej kryptowaluty, niezależnie po jakiej cenie się kupiło bitcoiny i kiedy, to można je teraz sprzedać i na pewno bilans operacji będzie dodatni. Taki już jest urok rekordów wszechczasów.

Wykres ceny bitcoinów

Z Bitcoinem przez lata

Inaczej sytuacja wygląda oczywiście, gdy ktoś prowadzi aktywny trading. Handlując na rynku Bitcoin można było przez ostatnie lata osiągnąć dziesiątki tysięcy procent zysku, jak i również stracić zdecydowaną większość posiadanego kapitału.

Mój wynik w złotówkach jest zdecydowanie dodatni, ok. 1100% zysku przez ostatnie 4 lata. Ale mógłby być dużo lepszy, gdybym zamiast obracać bitcoinami po prostu je trzymał w  portfelu – mam teraz dwa razy mniej bitcoinów, niż miałem jeszcze rok temu…

Zyski z handlu bitcoinami to zatem sprawa bardzo ulotna, wymagająca stalowych nerwów i ciągłej czujności. W przeciwieństwie do GPW handel na giełdach bitcoin trwa codziennie, całą dobę przez wszystkie dni w roku.

0 komentarze… dodaj komentarz

Leave a Comment